*پاسخگویی به سوالات فقط از طریق ایمیل سایت ظرف 48 ساعت از ارسال سوال انجام می شود
*جهت تسهیل در دسترسی به محتوای سایت می توانید از منوی موضوعی زیر استفاده کنید
موضوعات
 

عمومی ( 102 )
صفرا ( 8 )
دم ( 6 )
بلغم ( 11 )
سودا ( 13 )
آب ( 20 )
آداب تغذیه ( 41 )
اخلاق پزشكی ( 19 )
اطفال و کودکان ( 36 )
بیماریهای اعصاب و روان ( 45 )
بیماری های پوست و مو، تناسب اندام، زیبایی ( 44 )
بیماریهای تنفسی، ریه ( 15 )
بیماریهای چشم ( 10 )
بیماریهای داخلی، گوش، حلق، بینی و... ( 16 )
بیماریهای دهان و دندان ( 7 )
بیماریهای زنان، نازائی، حاملگی ( 48 )
بیماریهای عفونی ( 26 )
بیماریهای غدد ، متابولیسم و ... ( 28 )
بیماریهای قلبی، خون ( 35 )
بیماریهای کلیوی، مجاری ادرار و تناسلی ( 44 )
بیماریهای گوارشی ( 48 )
بیماریهای گوناگون، سوالات متفرقه ( 43 )
بیماریهای مفاصل، استخوان ( 25 )
چای سنتی ایرانیان ( 11 )
حکمای قدیم ( 22 )
حکمای جدید ( 37 )
داروهای گیاهی ( 42 )
درمان های سنتی ( 54 )
روغن ( 7 )
زناشویی و جنسی ( 70 )
ظروف ( 7 )
عسل ( 11 )
عوامل محیطی ( 25 )
غذاهای سالم ( 38 )
فراورده های گیاهی ( 23 )
لباس و پوشش ها ( 9 )
مبانی طب سنتی ( 61 )
مزاج شناسی ( 61 )
مواد غذایی سالم ( 70 )
مواد غذایی ناسالم ( 72 )
مزاج محل سکونت ( 3 )
نان ( 2 )
نمک ( 5 )
محصولات ( 49 )

پرسش و پاسخ

بدن انسان و طبع های سه گانه

«اگر هر انسانی بر طبق طبع و مزاج خویش غذا میل كند، كمتر بیماری به سراغ او خواهد آمد

 طبع چیست؟

 

از تركیب عناصر اربعه، یعنی آتش، ‌هوا، آب و خاك،‌حالت خاصی در انسان به وجود می آید. كه خصوصیات همه ی آن عناصر را دارد، ولی گاه به خاطر وراثت و شرایط اقلیمی، مانند آب و هوا،‌دما و نوع تغذیه بعضی از این عناصر موجود در بدن آدمی بر دیگری غلبه می نماید و همین امر موجب می گردد بدن آدمی گرایش به حالت های اسیدی یا قلیایی و یا حالتی بین این دو پیدا كند كه آن را «طبع» می نامند . شناخت طبع بر هر فردی لازم و ضروری است؛ و از طریق آن، می توان بسیاری از مشكلات كه معمولا برای انسان پیش می آید پیشگیر كرد. اصولا كودكانی كه متولد می شوند طبع خود را از پدر یا مادر خویش به ارث می برند و تا آخر عمر با آنان خواهد بود و هیچ گاه تغییر نمی كند. انسان با شناخت طبع خویش و با رعایت تغذیه و خوراك مناسب می تواند تا حدود زیادی خود را بیمه نماید و از بسیاری از بیماری ها مصون بدارد.

 

ممكن است كه سوال شود چطور و چگونه؟ قبل از پاسخ به این سوال ، لازم است انواع طبع را توضیح دهم و سپس نحوه ی پیشگیری را بیان كنم تا خوانندگان عزیز با توجه به آن و مواد غذایی مناسب خود را بیمه كنند.

 

طبع یا ماهیت بدن هر كسی همان طور كه بیان شد ارثی است،‌ و امور ارثی به عوامل زیادی، از آن جمله: محیط، آب و هوا، تغذیه،‌نوع زندگی و شرایط محیط زیست بستگی دارد. در بدن هر شخصی قانون مندی های دقیقی وجود دارد كه كوچك ترین عضو هر اندامی كه سلول نام دارد از آن پیروی می كند، و همین امر موجب می گردد كه تمام اندام ها به نحو احسن كار خود را انجام دهند و انسان بتواند به حیات خود ادامه دهد و با تلاش خویش به هدف نهایی خود برسد.

 

قانونمندی های بدن انسان عبارتند از: قانون بیوشیمی، شیمی آلی، قانون اسمزی و قانون جذب و دفع و امثال آن.

 

غذا عمده ترین مواد مصرفی بدن انسان است كه روزانه حدود سه بار از آن استفاده می كنیم. موادی كه غذای انسان را تشكیل می دهند عبارتند از: مواد آلی، مواد معدنی و مایعات. هر عضوی از اعضای بدن انسان از غذای خاصی استفاده می ند. پروتئین ها برای همانند سازی، قند برای تولید انرژی، چربی ها برای تولید هورمون ، و ویتامین ها برای سریع تر كردن عملیات سوخت و ساز و جذب و دفع مواد، برای بدن مفید هستند.

 

انواع طبع انسان

 

          انسان ها را از نظر طبع به سه گروه عمده تقسیم می كنند كه عبارتند از: 1) دارای طبع گرم 2) دارای طبع سرد 3) دارای طبع معتدل

 

افراد دارای طبع گرم

 

          این افراد به طور معمول دارای بدنی گرم اند و با خوردن غذاهای گرمی بخش دچار مشكل می شوند،‌ صورت آن ها جوش می زند، بدنشان داغ می شود،‌گهگاه دچار خارش پوست می شوند، پوست سرشان تولید شوره می كند و دچار عطش می شوند. عنصر آتش در این گونه افراد غلبه دارد و دمای بدنشان نسبت به سایر افراد بیش تراست، معمولا حدود نیم تا یك درجه تب دارند، زود عصبی می شوند، ولی در مجموع، خون گرم و خوش برخوردند. كلا همه ی طبع ها، اعم از گرم، سرد و معتدل ارثی است و انسان در به وجود آمدن آن ها دخالت چندانی ندارد و همان گونه كه قبلا توضیح داده شد،‌بیش تر به عواملی از قبیل عوامل ژنتیك، شرایط محیطی و آب و هوایی و تغذیه بستگی دارد. تعداد افراد دارای طبع گرم نسبت به افراد دارای طبع سرد كم تر است.

 

افراد دارای طبع سرد

 

          اكثریت مردم جهان از طبع سرد برخوردار هستند. این افراد معمولا دارای پوست سفید  هستند و یكی از علت های مهم آن،‌ فعال بودن سیستم بلغم یا لنفاتیك است. این افراد میل زیادی به لبنیات، به خصوص ماست دارند و زودتر از بقیه دچار بیماری نقرس و رماتیسم می شوند، پر خواب هستند و به راحتی نمی توانند از رختخواب جدا شوند، غذایشان دیر هضم می شود،‌عموما سست و لخت اند و شاداب نیستند،‌ استعداد چاقی در آنان زیاد است،‌موی سرشان زودتر از موعد مقرر سفید می شود و می ریزد،‌معمولا انسان های خوش مشرب و خوش گذرانی هستند و دیرتر از بقیه عصبی می شوند. افرادی كه از طبع سرد برخوردارند اگر رعایت حال خود را نكنند زودتر از دیگران دچار بیماری های صعب العلاج از قبیل بیماری ام اس (MS)، بیماری ای ال اس (ALS) و پاركینسون می شوند. این افراد در صورت رعایت اموری كه بعدا توضیح خواهم داد، به لطف و مرحمت الهی از این بیماری ها مصون خواهند ماند.

 

افراد دارای طبع معتدل

 

          افرای كه دارای چنین طبعی هستند معمولا بین گرم و سرد قرار دارند. تعداد این قبیل  افراد در جامعه نسبت به سایر طبع ها كم است. چنین افرادی نسبت به غذا حساسیت زیادی نشان نمی دهند و معمولا هر نوع غذایی با طبع این گونه افراد سازگاری دارد و نسبت به بقیه ی مردم كم تر دچار بیماری و كسالت می شوند. اما افرادی كه دارای چنین طبعی هستند در درازمدت دچار بیماری های سختی می شوند و دلیل آن هم این است كه غذا روی چنین افرادی به سرعت تاثیر نمی گذارد و همین امر باعث می شود كه سموم به مرور در بدن آنان جمع شود و در دراز مدت تاثیر خود را بگذارد. خداوند متعال در قرآن كریم به مساله ی مهم در سوره ی مباركه ی «دهر» اشاره كرده است. در این سوره، به گروهی از مومنان نوشیدن شربت زنجبیل در بهشت را كه طبع آن گرم و خشك است وعده می دهد و می فرماید: « و در آن جا (= بهشت) از جامی كه آمیزه ی زنجبیل دارد به آنان می نوشانند.» (سوره ی انسان، 17) در حالی كه به گرویه دیگر از مومنان وعده ی شراب كافور می دهد كه طبع آن سرد و معطر است: « به یقین ابرار از جامی (باده ی بهشتی) می نوشند كه با عطر خوشی آمیخته است.» (سوره ی انسان، 5)

 


          از این آیات چنین الهام می گیریم كه انسان ها باید طبع خود را بشناسند و بر مبنای آن، نوع غذای خویش را انتخاب نمایند تا به خواست خداوند دچار هیچ گونه كسالت و بیماری نشوند.

 

          از نظر طب قدیم، زنجبیل گرم است و كافور سرد؛ یعنی زنجبیل گرمی ایجاد می كند و كافور سردی. اما از نظر طب مدرن و جدید، این مواد ایجاد الكالوز و اسیدوز می كند و پی اچ (PH) خون را بالا و پایین می برند؛ زیرا پی اچ (PH) زنجبیل بالای هفت و پی اچ (PH) كافور زیر هفت است. از این مواد می توان در تعادل پی اچ (PH) خون استفاده كرد. بسیاری از بیماری ها از طریق تعادل (PH) درمان می شوند.

 

تغییرات طبع انسان

 

          انسان های روی كره ی زمین همان گونه كه قبلا توضیح داده شد، به طور عموم از سه نوع طبع برخوردارند: طبع گرم، سرد و معتدل. این طبع ها به هیچ وجه قابل تغییر و دگرگونی نیستند؛ زیرا همان طور كه قبلا گفته شد به عواملی مانند عوامل ژنتیك، عوامل محیطی، آب و هوایی و تغذیه بستگی دارد. پس چه چیزی در انسان تغییر می كند؟

 

          در واقع آن چه كه در انسان تغییر می كند اخلاط اربعه یا مزاج است كه توضیح آن گذشت. حال باید علت این تغییرات را جستجو كرد. همان طور كه این اخلاط دارای خصوصیات خاص خود هستند و تعادل آن ها به انسان سلامتی و آرامش می بخشد، تغییر و دگرگونی آ» ها نیز باعث سلب سلامتی و آرامش از انسان می شود.

 

          چه عواملی در تغییرات اخلاط اربعه تاثیر خواهند داشت و چگونه این تغییرات امر را متوجه شویم و از به وجود آمدن آن ها جلوگیری كنیم؟

 

          اگر انسان را دقیقا مورد بررسی قرار دهیم، پی خواهیم برد كه انسان موجودی است كه تغذیه می كند، عمل جذب و دفع انجام می دهد و بدنش از اندام های مختلفی تشكیل شده و هر اندامی كار خاص خودش را انجام می دهد.

 

          از تجمع اندام ها و كاركرد آن ها موجب می گردد كه انسان بتواند حركت كند، بیندیشد، ابتكارات و ابداعاتی داشته باشد،‌تولید مثل كند. مهم ترین مساله ای كه در این رابطه باید بررسی نمود تغذیه است،‌و با توجه به این كه هر انسانی در روز حداقل دو تا سه وعده غذا می خورد، بیش ترین رابطه را با غذا دارد. جالب توجه این كه همان گونه انسان ها دارای طبایع مختلف و گوناگونی هستند، غذاها هم دارای طبع خاص خود هستند.

 

          در واقع، سلامتی و آرامش انسان در گرو میزان شناختی است كه نسبت به غذاهای خود دارد؛ هر قدر این شناخت بیش تر شود، به همان نسبت سلامتی و آرامش او بیش تر تضمین می شود، و در نتیجه، نیك اندیشی و فعالیت های مثبت و خلاقیت های او افزایش پیدا می كند. با در نظر گرفتن موارد فوق، بسیاری از ابهام ها برطرف خواهد شد و در می یابیم كه چه باید كرد؟ چگونه باید غذا خورد؟ چه غذایی باید خورد و چه غذایی نباید خورد؟ و در نهایت، چگونه از مواد غذایی باید بهره برد تا سلامتی تضمین شود؟

 

          نگارنده به مطالبی كه بیان شد كاملا معتقد است و در آزمایشات و تجربیات چندین و چند ساله و در نتیجه ی تحقیقاتی كه هم چنان ادامه دارد، بارها و بارها به این نتیجه رسیده است كه نوع تغذیه در شكل گرفتن شخصیت انسان و طرز تفكر او اثر مستقیمی دارد. از قدیم گفته اند:‌« بگویید چه می خورید، تا بگویم كه و چه هستید».

 

          ممكن است این مطلب در نظر بعضی از خوانندگان گرامی عجیب جلوه كند، ولی به هر حال، واقعیت چنین است؛ به عنوان نمونه افرادی كه مدام از غذاهای ساندویچی،‌خصوصا از سوسیس و كالباس و پیتزا استفاده می كنند، عموما شب ها دچار كابوس می شوند.

 

          باید به این نكته توجه داشت كه غذا در بدن هر شخصی تاثیر خاصی دارد؛ زیرا همان گونه كه می دانید بدن افراد با یك دیگر متفاوت است؛ هم چنان كه غذاها نیز از مواد گوناگونی تشكیل شده و از تاثیرات خاصی نیز برخوردارند. و چون اكثر قریب به اتفاق مردم نمی دانند كه از چه طبعی برخوردارند، نمی دانند كه چه باید بخورند واقعیتی كه به ناچار باید بیان دارم و آن این است كه اگر غذاهای تبلیغی امروز، مانند گوشت، مرغ، غذاهای سرخ كردنی و ساندویچی را از مردم بگیرند، مردم گله  شكایت خواهند كرد كه پس چه بخوریم، مگر به جز این ها غذایی هم وجود دارد؟! جدا این جور نیست؟ پس چه باید كرد و چه باید خورد؟ امروزه مردم بیش تر از هر چیزی كه در دسترس شان باشد استفاده می كنند تا آن چیزی كه برایشان مفید است!

 

          و در نتیجه ی چنین تغذیه ای است كه تعادل اخلاط به هم می خورد و انسان بیمار می شود. در حالی است كه خود شخص از این امر آگاه نیست. و مهم تر این كه در جامعه ی پزشكی نیز به این مساله ی مهم اهمیت داده نمی شود و گفته می شود غذا چه ربطی به بیماری دارد؟ چقدر جای تاسف است از جامعه ای كه در آن، چنین طرز فكری حاكم باشد. مگر پیامبر عظیم الشان اسلام، حضرت محمد (ص) نفرموده است: «معده خانه ی همه ی بیماری ها، و امساك و كم خوری در رأس همه ی داروهاست

 

          با توجه به جمله ی فوق، آیا باز هم می توان گفت بیماری ربطی به غذا ندارد؟ آیا افرادی كه مبتلا به بیماری صرع هستند، می توانند مرتب ماهی و ماست میل كنند؟ آیا بیمار با این نوع تغذیه خود را به ورطه ی هلاكت و خودكشی نمی كشاند؟ كسانی كه معتقدند بیماری ها ارتباطی با نوع غذای مصرفی انسان ندارد، آیا می توانند مسؤولیت و پیامدهای این كار را به عهده بگیرند؟ (دقت شود.)

 

          غذاهایی مانند: سرخ كردنی، شیرینی جات قنادی، انواع چاشنی ها، مانند: سس، رب و امثال آن ها موجب می گردد كه خلط صفرا زیاد شود. با زیاد شدن صفرا، علائمی كه پیش از این در مورد غلبه ی صفرا ذكر شد به سراغ شخص می آید و همان حالت ها در فرد بروز می كند. اشخاصی كه از نمك زیاد و یا از غذاهای نمك سود، مانند: پنیر زیاد و ماهی شور و یا گوشت گاو پیر و غذاهای مانده و بیات استفاده می كنند، خلط سودا در آنان غلبه می كند كه به عوارض آن اشاره شد. و یا افرادی كه علاقه ی زیادی به خوردن لبنیات از جمله: ماست و دوغ دارند و یا بیش تر از ترشی جات سركه استفاده می كنند،‌خلط بلغم در آنان غلبه كرده و بلغمی مزاج می شوند. كه نتیجه ی آن بروز عوارضی است كه خصوصیات آن را قبلا متذكر شدم. و یا آن گروه زیادی از مردم كه همه چیز را بدون حساب و كتاب مصرف می كنند و برنامه ی غذایی خاصی در زندگی ندارند، سرانجام دچار غلبه ی خون شده و دموی مزاج می شوند.

 

          ممكن است كه این سوال در ذهن خوانندگان عزیز پیش آید كه پس چه باید خورد؟ در پاسخ به این سوال، در صفحات آینده بحث مفصلی را عنوان خواهم كرد كه با مطالعه ی مفید و عمل به آن، خود به این نكته ی مهم پی خواهید برد كه با تغذیه ی سالم و مناسب بسیاری از بیماری ها عارض نمی شوند و می توان ان شاء الله از سلامت و نشاط كافی بهره مند بود. البته این امر زمانی محقق خواهد شد كه مواردی را كه می خوانید در زندگی روزمره ی خویش به كار ببندید و تنها در این صورت است كه می توانید نتیجه ی آن را به چشم خود ببینید و به اثرات معجزه آسای غذاها پی ببرید،‌و نیز بدانید كه غذای انسان همان داروی او است.

 

          خلاصه ی كلام آن كه اولا مزاج انسان به نوع غذایی كه مصرف می كند بستگی دارد. پس قبل از هر چیز انسان باید بداند كه غذای مناسب او چیست؟ از كجا و چگونه باید آن را تهیه و طبخ كند؟ و چگونه و به چه شكلی باید آن را مصرف نماید. ثانیا طبع انسان ها تغییر ناپذیر است و اگر هم تغییری در آن رخ دهد، این امر در زمانی طولانی انجام می شود. تغییرات اصلی در اخلاط اربعه یا مزاج انسان است. سلامتی انسان نیز در گروه تعادل اخلاط اربعه یا مزاج است و به هم خوردن این تعادل موجب بروز انواع بیماری ها می شود. عدم تعادل مزاج در مراحل اولیه و قبل از آن كه به مرحله ی حاد برسند،‌حتی در آزمایشگاه های تشخیص طبی نیز قابل تشخیص نیست.

 

          بنابراین، بهترین و عاقلانه ترین روش برای تامین سلامتی خود این است كه خود، پزشك خود باشیم و همان گونه كه خداوند متعال در قرآن كریم می فرماید به دقت در غذای خود بنگریم تا مساله ای برایمان پیش نیاید (ر.ك. به سوره ی عبس، آیه ی 24). نتیجه: پس بهتر است برای سلامتی خود اول جسم و تن خود و پس از آن، غذاهای مناسب را بشناسیم و سپس چگونگی تغذیه ی صحیح را فرا گیریم و به كار بندیم و در نهایت،‌تا زمانی كه زنده هستیم و خداوند به ما عمر عطا می كند،‌با سلامتی و نشاط زندگی كنیم؛ زیرا هیچ نعمتی بالاتر از نعمت سلامتی نیست. مفهوم این جمله را كسی بهتر درك می كند كه به بیماری گرفتار شده باشد. به امید آن روزی كه همه ی انسان ها این شناخت را پیدا كنند و در صحت و سلامت كامل زندگی نمایند.

 

انواع مزاج ها

 

          افراد از نظر نوع مزاج به چهار دسته تقسیم می شوند: 1) افراد دموی مزاج 2) افراد صفراوی مزاج 3) افراد سوداوی مزاج  4) افراد بلغمی مزاج.

 

افراد دموی مزاج

 

          افراد دموی مزاج افرادی هستند كه خون در بدن آن ها غلبه و طغیان نموده است، گردش خون در بدن این افراد تسریع شده و چهره ی بر افروخته ای دارند، ضربان قلب آنان تند و سریع و با فشار است،‌معمولا خون گرم اند و دمای بدنشان نسبت به دیگران بیش تر است و دارای حركات تند و سریعی هستند، با دیگران خیلی زود رابطه برقرار می كنند و دوست می شوند، و به همان نسبت هم زود عصبی می شوند،‌این افراد معمولا اضطراب خاصی دارند و مدام در تلاش و كوشش و فعالیت و حركت اند.

 

افراد صفراوی مزاج

 

          افراد صفراوی مزاج معمولا بر اثر فعالیت و ترشحات زیاد كبد دارای چهره ای زرد رنگ هستند، به خصوص سفید چشمشان گرایش به زردی دارد، بدنشان معمولا داغ است و نسبت به دیگر اشخاص نیم تا یك درجه تب دارند، در بعضی از این افراد حالت هایی مانند داغ شدن بدن یا یخ كردن مشاهده می شود. عموما این نوع اشخاص دچار بیماری های پوستی می شوند و موهایشان می ریزد و یا دچار موخوره می شوند. معمولا در چهره ی آنان لكه های سفیدی ایجاد می شود كه توأم با خشكی است و یا در بدنشان لكه های قهوه ای پیدا می شود. افراد صفراوی مزاج معمولا از حال و حوصله خوبی برخوردار نیستند و عمومال حساس و زودرنج هستند و سریع عصبی می شوند و به دیگران پرخاش می كنند و یا از درون دچار خودخوری می شوند. در مجموع این افراد از چهره ی شادابی برخوردار نیستند و به غذاهای مصنوعی و با مزه های ساختگی، مانند سس و رب زیاد و چاشنی هایی مانند آن عادت دارند و معمولا از یبوست مزاج رنج می برند و مدام دستخوش دگرگونی های روحی می شوند.

 

افراد سوداوی مزاج

 

          رسوبات خون معمولا در بدن افراد سوداوی مزاج غلبه كرده و بیش تر می شود. این افراد معمولا دارای چهره ای گرفته و خسته هستند و روز به روز بر گرفتگی چهره ی آنان افزوده می شود، و حال مساعدی ندارند. اكثر بیماران روحی را این گونه افراد تشكیل می دهند. این دسته از افراد مدام دچار خواب های آشفته و كابوس می شوند؛ زیرا خودخوری در آنان بسیار زیاد است، عموما دچار عطش می شوند، از یبوست مزاج رنج فراوان می برند، خیلی زود عصبی می شوند، دوست دارند همه ی كارها را خود به تنهایی انجام دهند. این افراد بسیار دچار افسردگی می شوند، معمولا بسیار رئوف، مهربان و دلسوز هستند، و با خود درگیری فكری دارند و از آن رنج می برند.

 

افراد بلغمی مزاج

 

          در افراد بلغمی مزاج، بلغم افزایش یافته و غالب است؛ سیستم لنف آنان پر كار شده و علاقه ی زیادی به خوردن غذاهایی مانند لبنیات به خصوص ماست دارند، معمولا تنبل و بی حال و سست و كسل هستند و بیش تر خواب را دوست دارند و در هر فرصتی كه پیش می آید چرت می زنند،‌ عموما پوست بدن آنان سفید است و بدنشان نرم و لَخت است و دارای استعداد چاقی هستند، از انجام كارهای دقیق و حساس زود خسته می شوند و حوصله ی شان سر می رود و خواب به سراغشان می آید،‌معمولا حركات آرام و سنگینی دارند، صورتشان پف آلود است، معمولا بی خیال و خوش گذران هستند، معمولا صحب كه از خواب بیدار می شوند زیر چشمانشان پف كرده و بی حال و حوصله و سنگین هستند. آنان بیش تر در معرض بیماری های پوستی مانند برص یا لك و پیس هستند، و در صورت رعایت نكردن تغذیه ی مناسب، در معرض بیماری های مغز و اعصاب مانند بیماری ام اس (MS)، بیماری اِی ال اس (ALS) یا پاركینسون و یا بیماری آلزایمر قرار خواهند گرفت.

نوشته : طب در 1390/09/23 نظرات ( ) - لینک مطلب


جست و جو در سایت طب لاین
 

 

آرشیو
موضوعات
 

عمومی ( 102 )
صفرا ( 8 )
دم ( 6 )
بلغم ( 11 )
سودا ( 13 )
آب ( 20 )
آداب تغذیه ( 41 )
اخلاق پزشكی ( 19 )
اطفال و کودکان ( 36 )
بیماریهای اعصاب و روان ( 45 )
بیماری های پوست و مو، تناسب اندام، زیبایی ( 44 )
بیماریهای تنفسی، ریه ( 15 )
بیماریهای چشم ( 10 )
بیماریهای داخلی، گوش، حلق، بینی و... ( 16 )
بیماریهای دهان و دندان ( 7 )
بیماریهای زنان، نازائی، حاملگی ( 48 )
بیماریهای عفونی ( 26 )
بیماریهای غدد ، متابولیسم و ... ( 28 )
بیماریهای قلبی، خون ( 35 )
بیماریهای کلیوی، مجاری ادرار و تناسلی ( 44 )
بیماریهای گوارشی ( 48 )
بیماریهای گوناگون، سوالات متفرقه ( 43 )
بیماریهای مفاصل، استخوان ( 25 )
چای سنتی ایرانیان ( 11 )
حکمای قدیم ( 22 )
حکمای جدید ( 37 )
داروهای گیاهی ( 42 )
درمان های سنتی ( 54 )
روغن ( 7 )
زناشویی و جنسی ( 70 )
ظروف ( 7 )
عسل ( 11 )
عوامل محیطی ( 25 )
غذاهای سالم ( 38 )
فراورده های گیاهی ( 23 )
لباس و پوشش ها ( 9 )
مبانی طب سنتی ( 61 )
مزاج شناسی ( 61 )
مواد غذایی سالم ( 70 )
مواد غذایی ناسالم ( 72 )
مزاج محل سکونت ( 3 )
نان ( 2 )
نمک ( 5 )
محصولات ( 49 )

آخرین مطالب ارسالی
 

10بیماری نادر و عجیب در دنیا
پرتقال تامسون بر DNA بدن تاثیر داشته و ساختار آن را تغییر می‌دهد
تتراسایکلین به قدرت باروری مردان زیان می رساند و موجب بدتر شدن کار کلیه ها می شود.
سن ابتلا به دیابت در ایران 15سال پایین‌تر از میانگین جهانی است
مواد طبیعی، ناراحتی های استخوانی، مفاصل، اعصاب، یبوست
به خاك سپردن مو و ناخن
ترفند چای!
سرطان زایی چیپس سیب زمینی تأیید شد
درمان دیابت
ضد عفونی آب با لیموترش؟
درمان
تاثیر خوردن آجیل بر چاقی یا لاغری
شروعی بهاری برای نظام طب سنتی
اینترنت مغزمان را نابود می‌كند!
اعتدال مزاج بین اعضاى بدن‏
اتفاق عجیب برای یك نوجوان پس از پیوند عضو
ورم های بدن خبر از بیماریهای كبد می دهد
70 درصد بیماران بستری در تهران شهرستانی هستند
پرونده توقیف ۳۰۰ تن گوشت فاسد منتظر نظر آزمایشگاه است
چند ماده غذایی که باعث تضعیف استخوان می شوند
اشاره قرآن به پس گرفته شدن مواد زاید جنین توسط رحم
فیس‌بوک و اختلالات غذایی
چه‌وقت مسواک نزنیم؟
مصرف کشمش به پایین آوردن فشار خون کمک می کند
ایران کشور پر مصرف در زمینه دارو در دنیا
نفوذ گروه‌هایی خاص کنترل دخانیات را معطل گذاشته است
درمان چاقی و لاغری از دیدگاه مزاج شناسی
روغن هسته انگور و چای سبز باعث کم خونی می شود
شربت زرشک
طرز تهیه ی کباب بختیاری
لیست کامل مطالب ارسال شده

 

نویسندگان
پیوندها
ابر برچسب
بیمار : دکتر گوشم درد میکند
در 2000سال پیش از میلاد:
-بیا این ریشه گیاهی را بخور.
در1000سال پیش از میلاد:
-آن ریشه نجس است.این دعا رابخوان.
در 1850سال پس ازمیلاد:
-آن دعا خرافات است.این معجون را بخور.
در1940سال پس از میلاد:
-آن معجون سمی است.این قرص را بخور.
در 1985سال پس از میلاد:
-آن قرصها موثر نیست.این آنتی بیوتیک را بخور.
در 2000سال پس از میلاد:
- آن آنتی بیوتیکها مواد مصنوعیند.این ریشه گیاهی را بخور!
 

All Right Reserved By tebLine  
استفاده از مطالب طب لاین با ذکر منبع و در جهت احیای فرهنگ تغذیه سالم و سلامت حقیقی بلامانع است

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic