*پاسخگویی به سوالات فقط از طریق ایمیل سایت ظرف 48 ساعت از ارسال سوال انجام می شود
*جهت تسهیل در دسترسی به محتوای سایت می توانید از منوی موضوعی زیر استفاده کنید
موضوعات
 

عمومی ( 102 )
صفرا ( 8 )
دم ( 6 )
بلغم ( 11 )
سودا ( 13 )
آب ( 20 )
آداب تغذیه ( 41 )
اخلاق پزشكی ( 19 )
اطفال و کودکان ( 36 )
بیماریهای اعصاب و روان ( 45 )
بیماری های پوست و مو، تناسب اندام، زیبایی ( 44 )
بیماریهای تنفسی، ریه ( 15 )
بیماریهای چشم ( 10 )
بیماریهای داخلی، گوش، حلق، بینی و... ( 16 )
بیماریهای دهان و دندان ( 7 )
بیماریهای زنان، نازائی، حاملگی ( 48 )
بیماریهای عفونی ( 26 )
بیماریهای غدد ، متابولیسم و ... ( 28 )
بیماریهای قلبی، خون ( 35 )
بیماریهای کلیوی، مجاری ادرار و تناسلی ( 44 )
بیماریهای گوارشی ( 48 )
بیماریهای گوناگون، سوالات متفرقه ( 43 )
بیماریهای مفاصل، استخوان ( 25 )
چای سنتی ایرانیان ( 11 )
حکمای قدیم ( 22 )
حکمای جدید ( 37 )
داروهای گیاهی ( 42 )
درمان های سنتی ( 54 )
روغن ( 7 )
زناشویی و جنسی ( 70 )
ظروف ( 7 )
عسل ( 11 )
عوامل محیطی ( 25 )
غذاهای سالم ( 38 )
فراورده های گیاهی ( 23 )
لباس و پوشش ها ( 9 )
مبانی طب سنتی ( 61 )
مزاج شناسی ( 61 )
مواد غذایی سالم ( 70 )
مواد غذایی ناسالم ( 72 )
مزاج محل سکونت ( 3 )
نان ( 2 )
نمک ( 5 )
محصولات ( 49 )

پرسش و پاسخ

بدن انسان و مواد چهار گانه غذایی

«ای انسان! تو اشرف مخلوقات جهان آفرینش هستی؛ بنابراین، غذای تو هم باید اشرف غذاهای جهان آفرینش باشد

 

غذای انسان؟

 

          خداوند متعال بعد از آفرینش آسمان ها و زمین موجودات جاندار بی شماری را خلق نموده و در آخر، انسان را آفرید. همه موجودات جاندار در جهان هستی، و از آن جمله انسان برای ادامه ی حیات خود نیاز به غذا دارند؛ با این تفاوت كه همه ی جانداران به جز انسان طبق غریزه و فطرت خود، به سراغ غذاهایی می روند كه با طبعشان سنخیت و سازگاری دارد،‌ ولی انسان تنها موجودی است كه چنین نیست و پیوسته در حال برهم زدن نظم طبیعت و آلوده كردن آن است. و البته با این كار عمر خود را نیز كوتاه و حوادث بی شماری را برای خود ایجاد می كند كه بسیاری از آن ها امروزه بر همگان مشخص شده است. جای بسی تعجب است كه موجودی با این همه خصوصیات مثبت و ارزنده، چگونه خود را به چنگال هلاكت می افكند؟!

 

          به هر حال همه ی جانداران و از آن جمله انسان ها برای ادامه ی حیات خویش نیاز به تغذیه دارند تا بتوانند به اهدافی كه برایشان مشخص شده دست پیدا كنند. حال غذای انسان چیست و چگونه باید باشد؟ در این جا، غذای انسان را از دو دیدگاه مورد بررسی قرار می دهیم: 1) از دیدگاه علم روز  2) از دیدگاه آیات قرآن.

 

          قرآن كتابی است كه برای هدایت انسان ها آمده است. در جهان امروز، یكی از علت های عقب ماندگی ما مسلمانان دور شدن از روح قرآن و عمل نكردن به دستورات آن است. از خداوند متعال خواهانیم كه توفیق شناخت روح و عمل به دستورات آن را به همه ی ما عنایت فرماید.

 

غذای انسان از نظر علم روز

 

          امروز غذای انسان به دو گروه عمده تقسیم می شود: 1) غذاهای حیوانی 2) غذاهای گیاهی.

 

          غذاهای حیوانی غذاهایی هستند كه منشا حیوانی دارند. فراورده های حیوانی عبارتند از: انواع گوشت سفید، فراورده های لبنی و تخم مرغ.

 

انواع گوشت قرمز نیز عبارت است از گوشت گاو، گوساله، گوسفند، بز، شتر، خوك و سایر حیوانات (در مورد افراد غیر مسلمان) و انواع گوشت سفید عبارت است از گوشت مرغ، ماهی،‌ ماكیان ها، پرندگان حلال گوشت و حیوانات دریایی. شیر، ماست، كره خامه، سرشیر، كشك، پنیر،‌قره قوروت و ... فراورده های لبنی را تشكیل می دهند. تخم مرغ نیز یكی دیگر از فراورده های حیوانی است كه متاسفانه امروزه بیش ترین غذای مردم را تشكیل می دهد و شامل تخم مرغ، تخم اردك،‌تخم غاز ، تخم بلدرچین، تخم كبوتر و سایر پرندگان و ماكیان ها می شود. متاسفانه امروزه اكثر غذاهای مردم را این نوع فراورده ها تشكیل می دهند.

 

          غذاهای گیاهی دارای منشا گیاهی هستند و عمدتا از گیاهانی كه در زمین رشد می كنند به دست می آیند. متاسفانه این نوع مواد غذایی در مقایسه با مواد غذایی حیوانی امروزه كمتر مورد استفاده قرار می گیرند. این در حالی است كه به دلایل فراوانی كه بعدا به آن ها خواهیم پرداخت، بیش ترین غذای انسان ها را غذاهای گیاهی باید تشكیل دهد.

 

          فراورده های گیاهی عبارتند از: حبوبات،‌ غلات، مغزها، دانه ها، سبزی جات و میوه جات، به خصوص عسل كه مایه حیات و زندگی است و مردم كم تر از آن استفاده می كنند و بیش تر از انواع مرباجات كه از مواد شیرین كننده ی غیر طبیعی ساخته می شود تغذیه می كنند. در هر حال، مصرف بیش تر از حد فراورده های حیوانی اثرات نامطلوبی را روی انسان باقی می گذارد و او را از حال تعادل خارج می كند. همان طور كه قبلا اشاره شد،‌نوع غذا در سلامت جسم و روح و طرز فكر و شادابی انسان اثرات خاصی دارد.

.

 

          حال باید ببینیم غذای اصلی انسان كدام یك از این فراورده ها باید باشد است. اگر بدن انسان را دقیقا مورد بررسی قرار دهیم، درمی یابیم كه غذای اصلی انسان باید فراورده های گیاهی باشد نه فراورده های حیوانی. ابلته وجود غذاهای حیوانی نیز در رژیم غذایی انسان لازم است ولی نه در حد زیاد، بلكه به مقدار كم. در این رابطه به خواست خداوندن متعال، برخی از آیات قرآنی را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

علل گیاه خوار بودن انسان

 

          و به عبارت دیگر،‌ ساختمان بدن انسان بیش تر با گیاه خواری سازگاری دارد تا با گوشت خواری. در این جا به برخی از ویژگی های جسمی و روحی انسان اشاره می كنیم:

 

1) دندان ها: اگر دندان های انسان را مورد بررسی قرار دهیم در می یابیم كه نوع دندان های او با دندان های حیوانات گوشت خوار متفاوت است. حیوانات دارای نیش بلندی هستند، در حالی كه انسان چنین نیست.

 

2) معده:‌عموما معده ی حیوانات گوشت خوار از اسیدیته ی بالایی برخوردار است، در حالی كه معده ی انسان چنین نیست و این به خاطر آناست كه هضم گوشت نیاز به اسید فراوان دارد.

 

3) خوی و خصلت انسان: انسان ها معمولا از یك خوی و خصلت آرامی است كه غذای اصلی انسان و حتی حیواناتی را كه با او زندگی می كنند، گیاه می داند و چنین می فرماید:

 

«پس انسان باید به خوراك خود بنگرد، كه ما آب را به صورت بارشی فرو ریختیم؛ آن گاه زمین را شكافتیم؛ و در آن دانه رویانیدیم؛ و انگور و سبزی، و زیتون و درخت خرما، و باغ های انبوه ، و میوه و گیاه، تا وسیله ای برای استفاده ی شما و دام هایتان باشد. » (عبس 24 – 32)

 

          در مورد فراورده های حیوانی نیز آیات قرآن را به خواست خداوند بیان خواهم كرد. حضرت علی (ع) در مورد گوشت می فرماید: «معده ی خود را گورستان حیوانات نكنید.» به هر حال، مصرف گوشت در حد كم و متعارف اشكالی ندارد.

 

تجربه و تحقیق

 

          امروزه علم و صنعت و خصوصا علوم مربوط به تغذیه ثابت نموده است كه استفاده بیش از حد از فراورده های حیوانی انسان را دچار مشكل ، و او را به بیماری های لاعلاج یا صعب العلاجی مبتلا می كند. مصرف زیاد گوشت خصوصا موجب پوكی استخوان و بالا رفتن اسید اوریك در انسان می شود و مهم تر این كه تریپتو فان موجود در مغز را از بین می برد. بررسی بدن انسان نشان می دهد كه دو نوع باكتری در بدن ما زندگی می كند: باكتری های هوازی و باكتری های بی هوازی.

 

باكتری های هوازی: این نوع باكتری ها كه ادامه ی حیات آن ها در گرو وجود هوا است، بر اثر متابولیسم خود ماده ای به نام اسید اوریك ترشح و آن را در خون آزاد می كنند. و موجب بیماری هایی در ناحیه ی مفاصل، از جمله «نقرس» و ورم مفصل می شوند، و یا به مرور زمان بیماری آرتروز را ایجاد می كنند. و بالاتر از همه، بیماری صعب العلاج و یا بهتر بگوییم بیماری لاعلاج آرترید روماتوئید را سبب می شوند. بر همگان روشن است كه ازدیاد اسید اوریك در بدن، بر اثر استفاده ی مدام از گوشت و ماست و مرغ است. ازدیاد اسید اوریك خود موجب گرفتگی عروق كرونر قلب می شود.

 

باكتری های بی هوازی: این باكتری ها بدون آن كه نیاز به هوا داشته باشند در بدن انسان زندگی و تغذیه می كنند و دارای متابولیسم هستند و در بدن اسنان «اسید لاكتیكن تولید می كنند. اگر این ماده در بدن زیاد شود،‌موجب ایجاد خستگی مفرط و خواب آلودگی می شود. استفاده ی فراوان از فراورده های حیوانی مانند ماست، این ماده را نیز در بدن آدمی افزایش می دهد و اگر از حد مجاز بالا رود، انسان را در ورطه ی هلاكت و مرگ قرار می دهد.

 

          با بیان مطالب یاد شده، تا حدودی به مضرات غذاهای حیوانی پی خواهید برد. نگارنده بار دیگر تاكید می كند كه هیچ مخالفتی با غذاهای حیوانی نداشته و ندارد، بلكه در حد متعارف استفاده از آن ها را نیز توصیه می كند. امید است خوانندگان عزیز در مورد غذاهای خوب و مناسب كه موجب سلامتی جسم و روح آنان باشد، دقت بیش تری مبذول دارند و آن ها را به روش های صحیح طبخ نمایند و یا به صورت خام استفاده كنند، و از سلامتی خود لذت ببرند.

 

          لازم به ذكر است مطالعات نگارنده بر روی انسان ها بوده ، نه بر روی موش و خرگوش و یا خوكچه ی هندی؛ زیرا بدن انسان با حیوانات فرق می كند! ممكن است سوال شود كه آن ها هم مانند انسان پستاندار هستند. در جواب عرض می شود درست است كه آن ها هم مانند انسان پستاندار هستند، ولی هر پستانداری انسان نیست. در هر حال، غذای انسان از نظر علم روز چیست؟ و از چه مشخصه هایی باید برخوردار باشد؟

 

          غذای انسان باید از یكی از چهار ماده ی اصلی كه ذكر خواهیم كرد،‌تشكیل شده باشد. هر غذایی كه این چهار مشخصه را داشته باشد آن را ماده ی غذایی تلقی و مصرف آن را توصیه می كنیم. آن چهار دسته مواد غذایی عبارتند از: 1) پروتئین ها 2) قندها 3) چربی ها  4) ویتامین ها.

 

پروتئین ها

 

          پروتئین ها حدود نیمی از مواد بدن انسان را تشكیل می دهند. یك سوم پروتئین موجود در بدن،‌ در عضلات، یك پنجم آن در استخوان ها و غضروف ها، و یك دهم آن در پوست و بقیه ی بافت ها و مایعات بدن به جز صفرا و ادرار كه فاقد پروتئین هستند موجود است. در خون چند نوع پروتئین وجود دارد كه مهم ترین آن ها هموگلوبین است كه هم ناقل اكسیژن برای بافت های بدن و هم ناقل گاز كربنیك و دفع كننده ی آن از طریق ریه هاست. 95% گویچه های قرمز خون از جنس هموگلوبین،‌و 5% باقی مانده ی آن از جنس آهن است. هموگلوبین نوعی پروتئین است. گاماگلوبین كه یكی از بهترین پروتئین های خون است،‌ وظایف مربوط به ایمنی بدن را برعهده دارد. هر پروتئین از اجزا كوچكی به نام اسید آمینه تشكیل شده است. اسیدهای آمینه بیست نوع هستند كه از تغییر محل پروتئین های گوناگون بدن ساخته می شوند. در هر نوع پروتئین ، بیست نوع اسید آمینه به كار رفته است. وزن مولكول های اسید های آمینه متغیر، و تعداد آن ها از صد تا یك میلیون است.

 

          در ساختمان تمام اسیدهای آمینه، هیدروژن، اكسیژن،‌كربن، ازت و گوگرد به كار رفته است. دو اسید آمینه دیگر نیز دارای ید می باشند. از بیست نوع اسیدهای آمینه ی ضروری برای بدن،‌بدن قادر به ساخت ده نوع آن نیست و یا به مقدار كافی تولید نمی كند. اسیدهای آمینه ی نوع اخیر كه به آن ها اسیدهای آمینه ی اختصاصی می گویند،‌عبارتند از : لیزین، آرژنین،‌فنل آلانین، تریپتوفان، هیستیدین، ایزولوسین والین،‌میتونین،‌ترئونین و لوسین. این بخش از اسیدهای آمینه باید از طریق غذا به بدن انسان برسد و نیاز آن را تامین كند تا انسان دچار كمبود نشود. اسید آمینه های غیراختصاصی كه بدن قادر به ساختن آن ها است عبارتند از : پرولین، گلیسین،‌آلانین، سیستئین، سرین،‌ آسپراتیك اسید،‌ گلوتامیك اسید، آسپراژین، گلوتامین، تیروزین.

 

پروتئین كامل: هر گاه اسیدهای آمینه ی اختصاصی ده گانه ی بدن به مقدار كافی به بدن برسد كه با پروتئین های بدن مشابهت داشته باشد آن را پروتئین كامل گویند.

 

          از مهم ترین مواد پروتئین دار حیوانی می توان انواع گوشت،‌مرغ، ماهی، تخم مرغ و لبنیات، و از مهم ترین پروتئین های گیاهی، می توان بادام، گردو، فندق، پسته، نارگیل، بادام هندی، لوبیا،‌سویا، گندم،‌ ذرت، جو، نخود، ماش، عدس و سایر حبوبات و غلات را نام برد.

 

          از مهم ترین پروتئین های گیاهی، گلوتین و زئین است كه به ترتیب،  در گندم و ذرت وجود دارد. بهترین روش برای استفاده از پروتئین های گیاهی، مخلوط كردن آن ها با یكدیگر است. پروتئین های گیاهی نیازهای بدن انسان را مرتفع می سازد و مضرات پروتئین های حیوانی را نیز ندارد. پروتئین های گیاهی سالم ترین و بی ضررترین مواد غذایی هستند. به عنوان نمونه، آش جوی مخصوص كه همراه با مقداری سبزی جات تازه، پونه ی كوهی، مقداری كشك سالم و روغن زیتون طبیعی است، یكی از سالم ترین و غنی ترین غذاهای برای افراد خانواده است. تركیبات این آش جو و طرز تهیه ی آن را در فصل های آینده بیان خواهیم كرد.

 

قندها

 

قندها معمولا از سه عنصر هیدروژن، اكسیژن  و كربن ساخته شده اند. قندها را به سه دسته ی عمده تقسیم می كنند: 1) منوساكاریدها و یا قندهای ساده 2) دی ساكاریدها و یا قندهای دوتایی  3) پلی ساكاریدها و یا قندهای مركب.

 

          منوساكاریدها: منوساكاریدها قندهای ساده ای هستند كه تجزیه و شكسته شده اند. قندهای ساده عبارتند از: 1) گلوكز كه معمولی ترین نوع قند ساده است 2) دكستروز كه آن را قند انگور یا قند خون می نامند  3) فروكتوز كه در میوه جات و عسل وجود دارد 4) مانوز كه قندی است كه در صمغ گیاهانی مانند شیرخشت، گز انگبین، گز علفی و ترنجبین یافت می شود. 5) سوربوز كه در مركبات وجود دارد. 6) گالاكتوز كه قند موجود در شیر است.

 

          دی ساكاریدها: از تجزیه ی دی ساكارید، دو نوع قند دارای شش مولكول یا قند ساده به وجود می آید. مهم ترین دی ساكاریدها عبارتند از: 1) مالتوز 2) لاكتوز 3) ساكاروز. مالتوز كه همان قند نشاسته است،‌ بر اثر آنزیم مالتاز به دو واحد گلوكز تبدیل می شود. لاكتوز كه قند شیر است،‌ توسط آنزیم لاكتاز به یك واحد گلوكز و یك واحد گالاكتوز تبدیل می شود . و بالاخره ، ساكاروز كه قند نیشكر و یا چغندر قند است، پس از تجزیه، به یك واحد گلوكز و یك واحد فروكتوز تبدیل می شود. حدود 40% تولید ساكاروز در جهان از چغندر قند و 60% بقیه از نیشكر است. بیش ترین قند مصرفی در جهان، از نوع ساكاروز است كه مصارف متعددی دارد.

 

          پلی ساكاریدها: از تجزیه پلی ساكاریدها،‌ منوساكاریدهای فراوانی به دست می آید كه مهم ترین آن ها عبارتند از: 1) نشاسته 2) گلیكوژن 3) سلولز است. نشاسته از تركیب قندهای ساده ی زیادی ساخته شده است كه بیشتر در گیاهانی مانند: سیب زمینی، ذرت،‌ برنج و سایر حبوبات و غلات یافت می شود. گلیكوژن معمولا در سلول های حیوانی ذخیره می وشد. گلیكوژن در كبد انسان ذخیره و هنگام نیاز بدن به قند،‌ آزاد می شود. سلولز فراوان ترین پلی ساكارید در طبیعت است. این ماده نیز از واحدهای زیادی گلوكز تشكیل شده است.

 

          قندها یكی از مهم ترین مواد غذایی انسان اند كه وارد سلول های بدن و نیرو و انرژی تولید می كنند. پس انرژی انسان در گرو وجود قند در طبیعت و به خصوص در سبد غذایی وی است.

 

          قندها را از نظر اهمیت نیز به دو گروه عمده تقسیم می كنند: قندهای چپ گرا و قندهای راست گرا. اگر قندها را در معرض نور قرار دهیم و پولاریزه نماییم این دو نوع قند مشخص خواهند شد.

 

          قندهای چپ گرا قندهایی است كه پس از آن كه در معرض نور قرار گیرند و پولاریزه شوند، نور را به سمت چپ خود منحرف می سازند. قندهای چپ گرا دارای ارزش غذایی فوق العاده،‌و برای انسان بسیار مفید است؛ زیرا این نوع قند در ساختمان اسیدهای آمینه به كار می رود. پیش از این به نقش اسیدهای آمینه در بدن اشاره كردیم.

 

          در این جا با مختصر بررسی به عظمت كتاب خدا پی می بریم. پس عسل بهترین نوع قند چپ گرا است، یعنی اگر عسل را در مقابل نور قرار دهیم نور به طرف چپ آن متمایل می شود و این خود یكی از راه های تشخیص عسل خوب از عسل تقلبی است. بنابراین، عسل بهترین و مهم ترین قندی است كه در ساختن زنجیره ی DNA سهم به سزایی دارد. سلول  های بدن انسان یك حالت فوق العاده عجیب یعنی همانند سازی را به عهده دارند كه در واقع زنجیره ی DNA را تشكیل می دهند، این زنجیره حاوی اطلاعات باارزش وراثتی و ژنتیكی است. در واقع، بنیان انسان بستگی به این زنجیره ی مهم كه ناقل صفات ارثی است دارد. بدون وجود این زنجیره،‌زاد و ولد مفهومی پیدا نمی كند، بلكه بهتر است بگوییم حیاتی وجود نخواهد داشت. حال ببینیم قند چپ گرا چه نوع قندی است.

 

          یكی از شگفتی های عسل این است كه اگر به طور صحیح مصرف شود، برای جذب قند موجود در آن، سلول های مغز نیاز به انسولین ندارند. بنابراین، یكی از راه های مهم و عملی درمان دیابت استفاده صحیح و معقول از عسل سالم و طبیعی است. یكی دیگر از شگفتی های عسل این است كه قند موجود در آن ابتدا توسط سلول های مغز جذب می شود و برای جذب آن نیاز به انسولین نیست.

 

          به خواست خداوند و به لطف و یاری او، نگارنده در نظر دارد در آینده ی نزدیك در مورد عسل درمانی مطالبی را به رشته ی تحریر درآورد تا ملت عزیز و مسلمان ایران بسیاری از كسالت ها و بیماری های صعب العلاج خود را درمان نمایند و سلامتی خود را باز یابند.

 

          قندهای راست گرا: قندهایی هستند كه اگر در مقابل نور قرار دهیم نور را به طرف راست خود منحرف نمایند. قندهای راست گرا عموما در ساختمان قندها به كار رفته و سهم عمده ای در تركیب آن ها دارند.

 

قند و شكری كه معمولا مردم به طور روزمره از آن استفاده می كنند، از این نوع قندهای راست گرا است. درست است كه این نوع قندها تولید كالری فراوان می كنند، ولی به تدریج و در درازمدت، بدن انسان را فرسوده می كنند؛ زیرا كبد انسان باید فشاری زیادی را متحمل شود تا بتواند آن ها را به قندهای ساده یا مونوساكاریدها تبدیل نماید. در حالی كه قندهای چپ گرا چنین مشكلی را ندارند و بدن انسان را به راحتی می تواند آن ها را هضم و جذب نماید.

 

مساله ی مهمی كه در مورد قندهای چپ گرا باید گفت و از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است این است كه اسیدهای آمینه كه تشكیل دهنده ی آنزیم ها و هورمون های بدن هستند، از طریق مصرف قندهای چپ گرا در بدن به وجود می آیند. بررسی دقیق این مسئله خود نگارش كتاب جداگانه ای را می طلبد، ولی در این جا فقط به آن اشاره ای می كنیم و آن این كه اگر آنزیم ها و هورمون ها به مقدار لازم و كافی در بدن انسان ترشح نشوند، تمام اندام های بدن دچار اختلال شده و كار خود را به درسی انجام نمی دهند.

 

اكنون با توجه به این كه قندهای راست گرا فقط در ساختمان و تركیب شیمیایی قندها سهم عمده ای را ایفا می كنند و فایده ی چندانی برای تامین نیازهای غذایی بدن ندارند. بنابراین، بهتر است با مصرف قندهای چپ گرا، سلامتی و نشاط خود را برای همیشه حفظ كنیم. آری ، سلامتی و یا بیماری انسان تا حدود زیادی به خود او و غذاهایی كه مصرف می كند، بستگی دارد. و رمز و راز این نكته كه خداوند متعال در قرآن كریم، انسان را به دقت و تامل در مورد غذای خویش فرا می خواند، در همین امر نهفته است، آن جا كه می فرماید:

 

«پس انسان باید به خوراك خود بنگرد.» (عبس، 24)

 

چربی ها

 

          چربی ها یكی از مهم ترین مواد غذایی هستند كه به مصرف سلول ها می رسند و تولید انرژی می كنند. چربی ها علاوه بر این، در ساخت تركیبات هورمونی و مهم از آن ، در ساختمان غشاء سلول ها سهم مهمی دارند. چربی ها غذا را مطبوع می كنند و پس از جذب، زیر پوست جمع می شوند و انسان را از سرما محافظت می كنند و باعث لطافت پوست می شوند.

 

          چربی ها را به دو گروه عمده می توان تقسیم كرد: 1) چربی های گیاهی 2) چربی های حیوانی.

 

          چربی های گیاهی، چربی های گیاهی اكثرا مایع و روان هستند و در سلامت انسان ها نقش موثری ایفا می كنند. از چربی های گیاهی فقط روغن نارگیل است كه اشباع شده و به صورت جامد است. یكی از محاسن چربی های گیاهی این است كه در دیواره ی عروق رسوب نمی كنند و موجب گرفتگی عروق نمی شوند، هم چنین مثل روغن های جامد، در بدن ذخیره نمی شوند تا موجب انفاركتوس شوند؛ برعكس، به خاطر داشتن اسیدهای مختلف، از جمله اسید لینولئیك از آرترواسكلروزه ی دیواره ی رگ جلوگیری، و انسان را از گرفتگی عروق كه موجب انفاركتوس می شود مصون می دارد. عمومال روغن های گیاهی در دمای معمولی اتاق، روان، و از طعم خوبی برخوردار هستند، و غذا را خوش مزه و مطبوع می كنند.

 

          منابع روغن های گیاهی عبارتند از: زیتون، آفتاب گردان،‌كنجد، كاوشه،‌سویا، پنبه دانه، گردو، بادام، فندق، پسته، ذرت، بادام زمینی، بزرك، تخم كتان و ... .

 

          یكی از بهترین و باارزش ترین روغن های گیاهی، روغن زیتون است كه دارای اسیدهای چرب و فوق العاده باارزش از قبیل امگا 3 و امگا 6 است. اسید لینولئیك موجود در روغن زیتون از رسوب آهن در جدار داخلی روده جلوگیری می كند.

 

          بهتریی روش استفاده از روغن های گیاهی آن است كه به هیچ وجه آن ها را حرارت ندهیم و بدترین و مضرترین نحوه ی استفاده از آن ها، استفاده به صورت سرخ كردنی است. با سرخ كردن غذا، انواع بیماری ها را به جان می خریم. و اگر این مساله را دقیقا بررسی نماییم پی می بریم كه اكثر خانم های خانه دار چون طرز تهیه غذاهای خوش مزه و متنوع را نمی دانند، می خواهند با سرخ كردن غذا، آن را خوش مزه نمایند؛ ولی به نظر می رسد بهتر است آنان به جای این كار، هنر آشپزی را فرا گیرند. نگارنده در مورد طرز تهیه انواع گوناگون غذاهای گیاهی و حیوانی خوشمزه و خوش آب و رنگ كه همه ی آن ها به صورت بخارپز تهیه می شود، كتابی با عنوان ارمغان تندرستی تالیف نموده كه به خواست خداوند، به زودی منتشر، و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

از کتاب: 15 روز تا سلامتی

نوشته : طب در 1390/09/23 نظرات ( ) - لینک مطلب


جست و جو در سایت طب لاین
 

 

آرشیو
موضوعات
 

عمومی ( 102 )
صفرا ( 8 )
دم ( 6 )
بلغم ( 11 )
سودا ( 13 )
آب ( 20 )
آداب تغذیه ( 41 )
اخلاق پزشكی ( 19 )
اطفال و کودکان ( 36 )
بیماریهای اعصاب و روان ( 45 )
بیماری های پوست و مو، تناسب اندام، زیبایی ( 44 )
بیماریهای تنفسی، ریه ( 15 )
بیماریهای چشم ( 10 )
بیماریهای داخلی، گوش، حلق، بینی و... ( 16 )
بیماریهای دهان و دندان ( 7 )
بیماریهای زنان، نازائی، حاملگی ( 48 )
بیماریهای عفونی ( 26 )
بیماریهای غدد ، متابولیسم و ... ( 28 )
بیماریهای قلبی، خون ( 35 )
بیماریهای کلیوی، مجاری ادرار و تناسلی ( 44 )
بیماریهای گوارشی ( 48 )
بیماریهای گوناگون، سوالات متفرقه ( 43 )
بیماریهای مفاصل، استخوان ( 25 )
چای سنتی ایرانیان ( 11 )
حکمای قدیم ( 22 )
حکمای جدید ( 37 )
داروهای گیاهی ( 42 )
درمان های سنتی ( 54 )
روغن ( 7 )
زناشویی و جنسی ( 70 )
ظروف ( 7 )
عسل ( 11 )
عوامل محیطی ( 25 )
غذاهای سالم ( 38 )
فراورده های گیاهی ( 23 )
لباس و پوشش ها ( 9 )
مبانی طب سنتی ( 61 )
مزاج شناسی ( 61 )
مواد غذایی سالم ( 70 )
مواد غذایی ناسالم ( 72 )
مزاج محل سکونت ( 3 )
نان ( 2 )
نمک ( 5 )
محصولات ( 49 )

آخرین مطالب ارسالی
 

10بیماری نادر و عجیب در دنیا
پرتقال تامسون بر DNA بدن تاثیر داشته و ساختار آن را تغییر می‌دهد
تتراسایکلین به قدرت باروری مردان زیان می رساند و موجب بدتر شدن کار کلیه ها می شود.
سن ابتلا به دیابت در ایران 15سال پایین‌تر از میانگین جهانی است
مواد طبیعی، ناراحتی های استخوانی، مفاصل، اعصاب، یبوست
به خاك سپردن مو و ناخن
ترفند چای!
سرطان زایی چیپس سیب زمینی تأیید شد
درمان دیابت
ضد عفونی آب با لیموترش؟
درمان
تاثیر خوردن آجیل بر چاقی یا لاغری
شروعی بهاری برای نظام طب سنتی
اینترنت مغزمان را نابود می‌كند!
اعتدال مزاج بین اعضاى بدن‏
اتفاق عجیب برای یك نوجوان پس از پیوند عضو
ورم های بدن خبر از بیماریهای كبد می دهد
70 درصد بیماران بستری در تهران شهرستانی هستند
پرونده توقیف ۳۰۰ تن گوشت فاسد منتظر نظر آزمایشگاه است
چند ماده غذایی که باعث تضعیف استخوان می شوند
اشاره قرآن به پس گرفته شدن مواد زاید جنین توسط رحم
فیس‌بوک و اختلالات غذایی
چه‌وقت مسواک نزنیم؟
مصرف کشمش به پایین آوردن فشار خون کمک می کند
ایران کشور پر مصرف در زمینه دارو در دنیا
نفوذ گروه‌هایی خاص کنترل دخانیات را معطل گذاشته است
درمان چاقی و لاغری از دیدگاه مزاج شناسی
روغن هسته انگور و چای سبز باعث کم خونی می شود
شربت زرشک
طرز تهیه ی کباب بختیاری
لیست کامل مطالب ارسال شده

 

نویسندگان
پیوندها
ابر برچسب
بیمار : دکتر گوشم درد میکند
در 2000سال پیش از میلاد:
-بیا این ریشه گیاهی را بخور.
در1000سال پیش از میلاد:
-آن ریشه نجس است.این دعا رابخوان.
در 1850سال پس ازمیلاد:
-آن دعا خرافات است.این معجون را بخور.
در1940سال پس از میلاد:
-آن معجون سمی است.این قرص را بخور.
در 1985سال پس از میلاد:
-آن قرصها موثر نیست.این آنتی بیوتیک را بخور.
در 2000سال پس از میلاد:
- آن آنتی بیوتیکها مواد مصنوعیند.این ریشه گیاهی را بخور!
 

All Right Reserved By tebLine  
استفاده از مطالب طب لاین با ذکر منبع و در جهت احیای فرهنگ تغذیه سالم و سلامت حقیقی بلامانع است

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic