*پاسخگویی به سوالات فقط از طریق ایمیل سایت ظرف 48 ساعت از ارسال سوال انجام می شود
*جهت تسهیل در دسترسی به محتوای سایت می توانید از منوی موضوعی زیر استفاده کنید
موضوعات
 

عمومی ( 102 )
صفرا ( 8 )
دم ( 6 )
بلغم ( 11 )
سودا ( 13 )
آب ( 20 )
آداب تغذیه ( 41 )
اخلاق پزشكی ( 19 )
اطفال و کودکان ( 36 )
بیماریهای اعصاب و روان ( 45 )
بیماری های پوست و مو، تناسب اندام، زیبایی ( 44 )
بیماریهای تنفسی، ریه ( 15 )
بیماریهای چشم ( 10 )
بیماریهای داخلی، گوش، حلق، بینی و... ( 16 )
بیماریهای دهان و دندان ( 7 )
بیماریهای زنان، نازائی، حاملگی ( 48 )
بیماریهای عفونی ( 26 )
بیماریهای غدد ، متابولیسم و ... ( 28 )
بیماریهای قلبی، خون ( 35 )
بیماریهای کلیوی، مجاری ادرار و تناسلی ( 44 )
بیماریهای گوارشی ( 48 )
بیماریهای گوناگون، سوالات متفرقه ( 43 )
بیماریهای مفاصل، استخوان ( 25 )
چای سنتی ایرانیان ( 11 )
حکمای قدیم ( 22 )
حکمای جدید ( 37 )
داروهای گیاهی ( 42 )
درمان های سنتی ( 54 )
روغن ( 7 )
زناشویی و جنسی ( 70 )
ظروف ( 7 )
عسل ( 11 )
عوامل محیطی ( 25 )
غذاهای سالم ( 38 )
فراورده های گیاهی ( 23 )
لباس و پوشش ها ( 9 )
مبانی طب سنتی ( 61 )
مزاج شناسی ( 61 )
مواد غذایی سالم ( 70 )
مواد غذایی ناسالم ( 72 )
مزاج محل سکونت ( 3 )
نان ( 2 )
نمک ( 5 )
محصولات ( 49 )

پرسش و پاسخ

عجله در سزارین، ریسك ابتلا به بیماری‌های تنفسی در نوزادان را افزایش می‌دهد

یك متخصص نوزادان با بیان این كه سزارین و بویژه عجله در سزارین، ریسك ابتلا به بیماری‌های تنفسی در نوزادان را افزایش می‌دهد، گفت: پیشگیری و كاهش آمار سزارین در كشور بیش از هر اقدام دیگری می‌تواند در كاهش میزان مرگ و میر و ابتلای نوزادان به مشكلات تنفسی موثر واقع شود.

دكتر فاطمه اعلمی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، با بیان این كه مرگ ومیر نوزادان در كشور سه تا چهار برابر میزان استاندارد است، اظهار كرد: با وجود این كه مرگ و میر اطفال زیر 5 سال را در طی 5 سال اخیر كاهش داده‌ایم و از 115 مورد در هر هزار نفر به 15 در هزار رسانده‌ایم اما در كاهش مرگ و میر نوزادان موفق نبوده‌ایم.

وی اضافه كرد: با وجود افزایش تعداد ان.آی.سی. یوها (بخش مراقبت ویژه نوزادان)، هزینه بالایی برای جلوگیری از مرگ و میر نوزادان صرف می‌شود. می‌توان گفت تعداد تخت‌های ان.آی.سی.یو طی ده سال اخیر در تهران چندین برابر شده است، اما باز هم تكافوی مشكلات تنفسی نوزادان كه عمدتا به روش سزارین و بویژه سزارین زودرس متولد می‌شوند را نمی‌كند.

اعلمی با بیان این كه برای نهمین سال متوالی، ایران بالاترین آمار سزارین در دنیا را دارد، عنوان كرد: آمار دقیقی در خصوص میزان ابتلای نوزادان متولد شده از طریق سزارین به مشكلات تنفسی وجود ندارد. اما می‌توان گفت سزارین و بویژه تعجیل در سزارین ریسك ابتلا به این بیماری‌ها را افزایش می‌دهد.

این متخصص نوزادان درباره راهكارهای موجود به منظور كاهش میزان مرگ و میر نوزادان در كشور اظهار كرد: هزینه تخت ان.سی.یوها بالا و بین 400 تا 800 هزار تومان است و داروهایی كه استفاده می‌شود بسیار گران قیمت و اغلب وارداتی هستند. این هزینه بار سنگینی را بر اقتصاد درمان كشور تحمیل می كنند. بنابراین افزایش تخت‌های ان.آی.سی.یو به منظور كاهش مرگ و میر نوزادان راهكار مناسبی نیست.

وی اضافه كرد: پیشگیری و كاهش آمار سزارین در كشور بیش از هر اقدام دیگری می تواند در كاهش میزان مرگ و میر و ابتلای نوزادان به مشكلات تنفسی موثر واقع شود.

 


نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/30 نظرات ( ) - لینک مطلب
تبادل اطلاعات بین گیاهان
مطالب مرتبط: داروهای گیاهی , عمومی ,
این نخستین بار نیست که دانشمندان دنیا از گفت‌وگو و تبادل اطلاعات میان گیاهان صحبت می‌کنند. اما آن‌چه که نتایج تلاش‌های تیم تحقیقاتی دو دانشگاه اگزتر و پلی‌مس (plymouth) بریتانیا را ممتاز کرده، این است که این تبادل اطلاعات مستقیم بین گیاهان اینک قابل مشاهده شده است.

به گفته محققان گیاهان نیز با یکدیگر به تبادل اطلاعات می‌پردازند. محققان بریتانیایی با دوربینی ویژه نشان‌داده‌اند که گیاه آسیب‌دیده، گیاهان دیگر را از خطر آگاه می‌کند و گیاهان دیگر برای حفاظت از خود واکنش نشان می‌دهند.

تیم تحقیقاتی این دو دانشگاه‌، تحت سرپرستی نیک‌اسمیرن‌‌آف (Nicksmirnoff) و ایین استوارت (Iain Stewart) نشان داده که چگونه گیاهانی که با حمله مهاجم‌هایی مانند آفت‌ها، جانوران، انسان‌ها و انواع آسیب‌ها مواجه می‌شوند گیاهان دیگر را از خطر تهاجم مطلع می‌سازند.
دانشمندان تاکنون می‌دانستند که برخی از گیاهان، مانند گیاهان گونه آرابیدوپسیس (Arabidopsis) از خود مخلوطی از مواد شیمیایی پخش می‌کنند و می‌توانند یکدیگر را از طریق پیام‌های شیمیایی آگاه سازند. اما روشن نبود که ماده فعال برای اطلاعات چیست. تنها فرض بر این گذاشته شده بود که در این موارد از گیاه، گازی سمی برای دفع مهاجم انتشار می‌یابد.
در این کار تحقیقاتی گیاه مورد آزمایش ابتدا بریده شده و بعد گیاه صدمه‌‌دیده را در محفظه‌ای کنار گیاهان سالم می‌گذارند. سپس در این محفظه بسته شده و دوربینی ویژه از واکنش‌های گیاهان فیلم‌برداری می‌کند.
آنچه که از طریق دوربین یادشده دیده می‌شود حیرت‌انگیز است. گیاهان آسیب‌دیده از خود گازی نامرئی منتشر می‌کنند که تنها با چشم مسلح قابل مشاهده است. درست زمانی که انتشار این گاز و این واکنش بیولوژیکی به حداکثر ممکن می‌رسد، گیاهان مجاور شروع به واکنشی دفاعی برای حفاظت از خود می‌کنند. این نخستین بار است که از این فرایند فیلم‌برداری می‌شود.
براساس گزارش دویچه وله، دانشمندان تا کنون به جزئیات زبان گیاهان پی نبرده‌اند. اما عقیده‌ای فزاینده در میان آن‌ها پا می‌گیرد و آن این است که تمامی گیاهان اطراف ما با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند.
 


نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/29 نظرات ( ) - لینک مطلب
هزاران کانال تلویزیونی سلامت شهروندان را به خطر می اندازند!

مجری شبکه تصویر ایران گفت که هزاران کانال آمریکایی کرم هایی را تبلیغ می کنند که باعث ضعف بینایی افراد می شود!


به گزارش سرویس فرهنگی اجتماعی جام نیوز، مجری شبکه تصویر ایران که در مورد مضرات و عوارض جانبی لوازم آرایشی صحبت می کرد، در مورد کرم هایی که برای مژه ها استفاده می شود و اخیرا بسیاری از تلویزیون های آمریکایی به تبلیغ آن می پردازند گفت: «امروز در هزاران کانال آمریکایی کرمی را تبلیغ می کنند که مدعی هستند با مصرف آن در عرض دو هفته مژه های شما پرپشت می شود! ولی این کرم ها عوارض خوبی ندارند.»
وی با تأکید براینکه این کرم ها به خاطر عوارضشان ارزش خریدن ندارند در مورد عوارض جانبی این کرم گفت: «این کرم باعث کبودی چشم و همچنین ضعف بینایی افراد را به دنبال دارد.»
گفتنی است، تلویزیون های آمریکایی برای درآمدزایی شبکه هایشان، از هر طریقی استفاده می کنند، حتی اگر سلامت شهروندانشان را به خطر بیاندازند. چون تنها سود اقتصادی برای آن ها مهم است. اما جالب اینجاست که هر چند عوامل و مجریان شبکه های لس آنجلسی به مردم نسبت به تبلیغات و آگهی های شبکه های آمریکایی هشدار می دهند ولی خود این شبکه ها نیز در تبلیغاتشان دست کمی از شبکه های آمریکایی ندارند. به طوری که بارها بینندگان به خاطر تبلیغات بد این شبکه ها آن ها را به باد انتقاد گرفته اند.

نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/29 نظرات ( ) - لینک مطلب
آب آشامیدنی کشور آرسنیک دارد
مطالب مرتبط: عمومی , آب ,
معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: آلاینده های طبیعی در برخی مناطق کشور باعث شده آب آشامیدنی مردم آرسنیک داشته باشد. سلامت مردم در خطر است. وزارت صنایع به داد سلامت مردم برسد.

علیرضا مصداقی نیا، معاون بهداشتی وزیر بهداشت افزود: هم اکنون از دو دسته آلاینده در کشور و در برخی شهرهای بزرگ رنج می بریم. مثلاً آلاینده های طبیعی که در برخی استان ها آب آشامیدنی مردم را به آرسنیک آلوده کرده که اینها مربوط به معادن است که ما نمی توانیم خیلی برای رفع آن کاری انجام دهیم. تنها کاری که می توانیم بکنیم در جنبه های دیگر مانند پاکسازی است.

منبع:خبر/ قدس آنلاین


نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/29 نظرات ( ) - لینک مطلب
ارتباط مغناطیسی نامرئی بین میل و اشتها و کمبود های مواد معدنی و ویتامین ها ی بدن
مطالب مرتبط: عمومی ,
آیا می دانید:
1- اگر به نمک زیاد علاقه دارید، شاید به علت مشکل تیروئید و یا بیماری ادیکسون (Addicson) و یا فشار خون و یا کمبود منیزیم باشد. جالب است که مصرف نمک طبیعی دریا همه این مشکلات را درمان می کند.
2- اگر به پیاز و غذاهای ادویه دار زیاد علاقه دارید، شاید به علت کمبود فلز روی باشد و یا شاید به علت مشکلات ریه یا سینوس باشد.
3- اگر به شیر زیاد علاقه دارید، شاید به علت کمبود کلسیم و اسید آمینه هائی مثل تریپتوفان، لوسین و لیسین باشد.
4- اگر به میوه های ترش مزه زیاد علاقه دارید، شاید به علت مشکلات کبد و کیسه صفرا باشد.
5- خانم های باردار و کودکان که علاقه به خاک و یا رنگ خوردن دارند، علت آن کمبود کلسیم و ویتامین D می باشد.
6- کوتاهترین مدت پخت و پز و کمترین مقدار آب، مغذی ترین و سالم ترین غذای سر سفره است.
7- اگر به فلفل و یا پرتقال زیاد علاقه دارید، شاید به علت کمبود ویتامین C باشد.
8- اگر به پسته شامی زیاد علاقه دارید، شاید به علت کمبود ویتامین های گروه B بدن شما باشد زیرا پسته شامی سرشار ویتامین های گروه B است.
9- اگر به موز زیاد علاقه دارید، علت آن کمبود پتاسیم بدن است، به ویژه اشخاصی که داروهای کورتون وادرار آور مصرف می کنند، پتاسیم بدن آنها دفع می شود.
10- اگر به پنیر زیاد علاقه دارید، علت آن کمبود کلسیم و فسفر می باشد.
11- اگر به سیب زیاد علاقه دارید، شاید به خاطر بالا رفتن کلسترول خون باشد.
12- اگر به کولا زیاد علاقه دارید، علت آن پائین بودن قند و یا اعتیاد به کافئین است.
13- اگر به کره زیاد علاقه دارید (به ویژه اگر گیاه خوار هستید)، علت آن کمبود چربی بدن است.
14- اگر به آجیل زیاد علاقه دارید، شاید علت آن کمبود ویتامین های گروه B، پروتئین یا چربی باشد.
15- اگر به بستنی زیاد علاقه دارید، شاید علت آن کمبود قند خون و یا دیابت باشد.
16- اگر به تخم مرغ، به ویژه زرده آن، زیاد علاقه دارید، شاید علت آن کمبود ویتامین چولین و یا کولین باشد.
17- اگر به طالبی و گرمک زیاد علاقه دارید، شاید علت آن کمبود پتاسیم و ویتامین A باشد.

نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/28 نظرات ( ) - لینک مطلب
عوارض داروهای شیمیائی
1- انواع قرص های سرماخوردگی، ضد آلرژی و مسکن که حتی در سوپرمارکت ها در دسترس هستند، سطح ویتامین A خون را پائین می آورند.

2- آسپرین سبب تخلیه بدن از ویتامین C می شود و همچنین باعث کمبود ویتامین A، ویتامین های گروه B و ناراحتی های معده و کم خونی می شود.
3- داروهای کورتیکواستروئیدها (Cortico Steroids) مانند: کورتیزون (کورتیزون) و پردنیزون (Prednisone) که برای درد مفاصل و دردهای آرتروز، مشکلات پوستی، چشمی، خونی و آسم تجویزمی شوند، سطح ماده ی معدنی روی (Zinc) را پائین می آورند.
4- مسکن ها و خواب آورها، کلسیم بدن را از بین می برند.
5- داروهایی که برای اسید معده و اسهال تجویزمی شوند، بدن را از کلسیم و فسفر تهی می کنند.
6- قرص های ملین که برای رفع یبوست و دفع مواد زائد بدن مصرف می شوند، مقدار زیادی از پتاسیم، ویتامین A، ویتامین D، ویتامین E و ویتامین K بدن را از بین می برند.
7- آنتی بیوتیک ها و ادرارآورها، پتاسیم بدن را از بین می برند.


چرا برغم مصرف مواد غذائی، بدن ما دچار کمبود است؟

اکثر میوه جات، سبزیجات، گوشت ها و سایر مواد غذائی به علت استفاده از کودهای شیمیائی، سموم دفع آفات، نگاه داری طولانی مدت در سردخانه ها (همراه با مواد شیمیائی لازم در سردخانه جهت نگاه داری)، استفاده از هورمون ها، نگاه داری دام ها در یک محیط محدود و مسدود، چیدن میوه جات زودتر از موقع و در حالی که هنوز نرسیده اند، فقر زمین های مزروعی، افزودنی ها و نگهدارنده ها، پاستوریزه و هموژنیزه کردن، تقلب و غیره باعث شده که اثرات مواد غذائی به حداقل ممکن تقلیل یابد و بدن ما دچار کمبود شود، که منشاء همه بیماری ها کمبود بدن است.

چرا حیوانات سکته نمی کنند؟

جالب است بدانید که حیوانات سکته نمی کنند، زیرا در کبد حیوانات روزانه بین 10 الی 20 گرم ویتامین C ساخته می شود، ولی در بدن انسان ویتامین C ساخته نمی شود و برعکس بسیاری از غذاهائی که انسان می خورد، ویتامین C بدن او را از بین می برد.عوامل بیماری ها

آیا می دانید:
1- یک نخ سیگار 25 تا 100 میلی گرم ویتامین C بدن را از بین می برد.
2- مشروبات الکلی و موادمخدر، مواد معدنی و ویتامین های بدن را برای متابولیسم خود مصرف می کنند و در صورت فقدان این ترکیبات، آنها را از بافت ها گرفته و باعث یک اختلال شدید در بدن می شوند.
3- آلودگی هوا، باعث مصرف بالای ویتامین C بدن شده و از جذب ویتامین D (توسط پوست بدن) جلوگیری می کند، زیرا هوای آلوده، جلوی افتاب و اشعه ی ماوراء بنفش را می گیرد.

4- استفاده از قرص های ضد بارداری، مانع جذب ویتامین های B-1, B-2 و B-6, B-9, B-12 و C و همچنین مواد معدنی روی و منیزیم می شود.
5- آسپرین، مقدار زیادی از ویتامین C بدن را از بین می برد.
6- استفاده از داروهای ضد دیابت، مانع جذب ویتامین های گروه B و کروم می شود.
7- PH پائین بدن (ناشی از مصرف سردیجات) ، مانع جذب آهن، کلسیم، مس، ویتامین های گروه B و دیگر ویتامین ها و مواد حیاتی بدن می شود.
8- ماده ی کف کننده و بعضی دیگر از مواد خمیر دندان، ممکن است ناراحتی هایی را مثل کولیت، زخم معده و Chrohn's Disease باعث شود.
9- تانین (Tannin) موجود در قهوه و چای باعث سرطان مری می شود. مخلوط شیر با قهوه و چای اثرات مخرب تانین را کاهش می دهد (شاید پروتئین موجود در شیر باعث این کاهش شود).


نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/28 نظرات ( ) - لینک مطلب
خوراکی با خاصیت ضد لخته شدن خون و كاهش كلسترول
خوراکی با خاصیت ضد لخته شدن خون و كاهش كلسترول
این خوراکی خاصیتهای دیگری مانند ضد نفخ و ضد التهاب دارد و در درمان زخم معده نیز استفاده می شود.


یك كارشناس تغذیه در خصوص خواص دارویی "زنجبیل"، گفت: زنجبیل دارای خاصیت ضد لخته شدن خون و كاهش كلسترول می‌باشد كه می تواند برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی مفید باشد.

یوسف نقیایی گفت: زنجبیل از گیاهان دارویی است كه سابقه مصرف آن به چندین قرن پیش برمی گردد و هر صد گرم آن حاوی 70 كالری است كه عمده آن به خاطر وجود كربوهیدرات موجود در آن است و مقدار ناچیزی پروتئین و فیبر نیز دارد.

وی افزود: اگر زنجبیل به صورت آسیاب شده و پودر استفاده شود، مقدار انرژی آن بسیار افزایش یافته و به میزان 300 كیلو كالری می رسد و حاوی پتاسیم بالایی خواهد بود.

وی افزود: زنجبیل خاصیت ضد نفخ و ضد التهاب دارد و در درمان زخم معده نیز استفاده می شود. همچنین حاوی مواد آنتی اكسیدانی بوده و به همین علت در پیشگیری از بروز برخی سرطان ها خصوصا سرطان دستگاه گوارش بسیار مناسب است.


نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/27 نظرات ( ) - لینک مطلب
خواص جو
مطالب مرتبط: مواد غذایی سالم ,
آشنایی با خواص جو
جو گیاهی است علفی و یکساله که ارتفاع آن بسته به انواع مختلف آن تا یک متر می‌رسد. این ماده غذایی دارای خواص دارویی فراوانی است که به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم...

 

برگ‌های آن متناوب و باریک و دراز و به رنگ سبز تیره است. جو از نظر کاشت به دو دسته تقسیم می‌شود، جو بهاره و جو پائیزه.

جو بهاره در بهار کشت می‌شود و احتیاج به سرمای زمستان ندارد و قبل از زمستان دانه می‌دهد در حالی که جو پائیزه در پائیز کشت می‌شود و محتاج سرمای زمستان است.

برخی از خواص دارویی جو:

• به هضم غذا کمک می‌کند.

• سطح کلسترول بد را کاهش می‌دهد.

• از ابتلا به بیماری‌های قلبی - عروقی پیشگیری می‌کند.

• از نارسایی قلبی پیشگیری می‌کند.

• از ابتلا به دیابت جلوگیری می‌کند.

غله جو به خاطر داشتن فیبر رژیمی فراوان، به هضم غذا کمک بسیار خوبی می‌کند. این ماده غذایی با تحریک باکتری‌های مفید در روده خطر ابتلا به هموروئید و سرطان روده را کاهش می‌دهد. جو حاوی یک ماده پایین آورنده کلسترول، به نام "اسید پروپیونیک " است که توسط فیبر نامحلول موجود در خود تولید می‌شود.

جو برای سلامت قلب نیز دارای خواص فراوانی است. این ماده غذایی از آن‌جا که سطح کلسترول را کاهش می‌دهد، موجب کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی - عروقی و نارسایی‌های قلبی نیز می‌شود.

 

جو سرشار از ماده معدنی منیزیم است و کمبود منیزیم نیز باعث افزایش مقاومت سلول به انسولین شده و به بالا رفتن قند خون و در نتیجه دیابت منجر می‌شود.
 

نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/27 نظرات ( ) - لینک مطلب
نوشیدنی برای تقویت زنان باردار


2 نوشیدنی برای تقویت زنان باردار
زنان باردار باید از خود مراقبت کنند که سرما نخورند چرا که سرفه و عطسه بیش از حد می‌تواند موجب سقط جنین شود....

 
مصرف آب سیب و آب "به" قوت بدن زنان باردار را افزایش می‌دهد.

سید محمدابراهیم ابراهیمی اظهار داشت: مصرف آب سیب و آب "به" در طول بارداری برای مادران باردار مفید است چرا که به قوت بدنشان افزوده می‌شود.

این پزشک عمومی اضافه کرد: زنان باردار از حمام‌های طولانی پرهیز کنند زیرا گرمای حمام می‌تواند برایشان ضرر داشته باشد.

ابراهیمی افزود: این زنان برای رفع یبوست در طول بارداری می‌توانند از گل قند، خاکشیر و ترنجبین استفاده کنند همچنین مصرف مواد غذایی ملینی مانند آلو و انجیر برای آنها مفید است.

وی ادامه داد: مصرف گل ختمی و برخی از داروهای گیاهی در دوران بارداری به سقط جنین می‌انجامد. طبق گفته ابوعلی سینا هر ماده غذایی که موجب افزایش ادرار و مدفوع شود می‌تواند موجب سقط جنین شود همچنین مصرف مواد غذایی قاعده‌آور نیز می‌تواند موجب سقط جنین شود.

این محقق طب اسلامی بیان داشت: کرفس یکی از مواد غذایی است که موجب افزایش ادرار می‌شود و زنانی که ریسک بالا در بروز سقط جنین دارند از مصرف این ماده غذایی باید پرهیز کنند.


نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/27 نظرات ( ) - لینک مطلب
لطفاً بفرمائید درمان بیماری واریکوسل چگونه است؟

از مصرف کلیه غذاهای ممنوعه خودداری شود. روغن زیتون و روغن کنجد به مقدار مساوی با هم ترکیب شده و هر شب بیضه‌ها را بمدت 10 دقیقه ماساژ دهید. یبوست نداشته باشید. 


نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/25 نظرات ( ) - لینک مطلب
برای حل مشكل شب‌ ادراری دو فرزندم چه كنم؟

به بچه‌ها 3 ساعت قبل از خواب غذا بدهید و شب هنگام خواب به دستشوئی ببرید. برای هر کدام 10 عدد مغز بادام خام آسیاب شده + 3 عدد خرمای رطب + یک قاشق مرباخوری پودر نارگیل + یک قاشق چای خوری کوچک دارچین آسیاب شده همه را مخلوط کرده و به بچه بدهید. 


نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/25 نظرات ( ) - لینک مطلب
طرز تهیه روغن گیاهان
مطالب مرتبط: فراورده های گیاهی ,
روغن گیاهان ... روغن دانه های روغنی ... روغن شیرمرغ تا جون آدمی زاد رو اینوری میكشن ... ( چشمك )‌

مثلا میخوایم روغن مرزه كه نام دیگه آویشن شیرازیه رو بكشید این كارو میكنید :

اگر سبزی خشك دارید باید خیسش كنید یك شب ... اگر سبزیتون تازست كه خوبه نمیخواد كاریش كنید فقط خوب بشوریدش ... بعد تو یه قابلمه انقدر آب بریزید كه آب تا بالای سر سبزی ها بیاد و كاملا بپوشونتشون ...

بعد میزارید بجوشه ... انقدر كه آبش بشه نصف .. با حرارت ملایم بجوشه ...

بعدش میاید سبزیهارو در میارید و آبش میمونه فقط ....

حالا نكته مهم اینه :

برای روغن گیری یك روغن پایه نیازه .... روغن پایه كنجد یا زیتونه كه البته من دیدم بیشتر از روغن كنجد استفاده میشه ...

روغن كنجد یا زیتو ن رو میریزید تو این آب ... انقدر باید بجوشه تا كاملا فقط روغن باقی بمونه ....

مقدار روغن كنجد یا زیتون هم اقلا باید یك سوم آبی كه در قابلمه هست باشه ...بیشتر هم همیشه ....

خلاصه روغنش درمیاد ...


من كسی رو میشناسم كه با یه روش خاص خودش كه به هیشكی نمیگه روغن ها رو بدون روغن پایه میكشه ... و تابه حال كسی این كارو نكرده ... من خیلی پرسیدم و خوندم همه تعجب میكنن و میگن نمیشه ... همیشه هم همین روش بوده وهست ... اما نمیدونم این بشر چه میكنه ...

اونطور كه خودش میگه بدون روغن پایه و بدون حرارت ... با دمای اتاق روغن گیری میكنه از همه چیز ... از گلها و گیاهان و هر چی كه بگی ... من دنبال اونم كه البته خیلی سخته و طول میكشه ....

نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/25 نظرات ( ) - لینک مطلب
خواستم درباره درمان بواسیر مرا راهنمایی کنید.
عصبی نشوید و غذاهای ممنوعه میل نکنید.
غذاهای مفید برای کبد را رعایت کنید. فقط از غذاهای گیاهی استفاده کنید. از غذاهای ملین مانند سیرابی و پاچه گوسفند و آلو اسفناج استفاده کنید. با آب گرم طهارت گرفته شود.

نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/23 نظرات ( ) - لینک مطلب
درمان فشارخون بالا و واریکوسل.
عصبی نشوید و غذاهای ممنوعه میل نکنید.
غذاهای مفید برای کبد را رعایت کنید. بیضه های خود را با روغن زیتون و کنجد هر شب بمدت 10 دقیقه ماساژ دهید.

نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/23 نظرات ( ) - لینک مطلب
مشکل من انزال زودرس به هنگام نزدیکی است.
عصبی نشوید و غذاهای ممنوعه میل نکنید.
غذاهای مفید برای کبد را رعایت کنید. روزانه 1 قاشق مرباخوری دارچین به غذا اضافه شود و از پرخوری پرهیز کنید و با شکم پر همبستر نشوید و عصبی نشوید. 

نوشته : درمان آنلاین در 1390/11/23 نظرات ( ) - لینک مطلب


1 | 2 | 3 | 4 |
جست و جو در سایت طب لاین
 

 

آرشیو
موضوعات
 

عمومی ( 102 )
صفرا ( 8 )
دم ( 6 )
بلغم ( 11 )
سودا ( 13 )
آب ( 20 )
آداب تغذیه ( 41 )
اخلاق پزشكی ( 19 )
اطفال و کودکان ( 36 )
بیماریهای اعصاب و روان ( 45 )
بیماری های پوست و مو، تناسب اندام، زیبایی ( 44 )
بیماریهای تنفسی، ریه ( 15 )
بیماریهای چشم ( 10 )
بیماریهای داخلی، گوش، حلق، بینی و... ( 16 )
بیماریهای دهان و دندان ( 7 )
بیماریهای زنان، نازائی، حاملگی ( 48 )
بیماریهای عفونی ( 26 )
بیماریهای غدد ، متابولیسم و ... ( 28 )
بیماریهای قلبی، خون ( 35 )
بیماریهای کلیوی، مجاری ادرار و تناسلی ( 44 )
بیماریهای گوارشی ( 48 )
بیماریهای گوناگون، سوالات متفرقه ( 43 )
بیماریهای مفاصل، استخوان ( 25 )
چای سنتی ایرانیان ( 11 )
حکمای قدیم ( 22 )
حکمای جدید ( 37 )
داروهای گیاهی ( 42 )
درمان های سنتی ( 54 )
روغن ( 7 )
زناشویی و جنسی ( 70 )
ظروف ( 7 )
عسل ( 11 )
عوامل محیطی ( 25 )
غذاهای سالم ( 38 )
فراورده های گیاهی ( 23 )
لباس و پوشش ها ( 9 )
مبانی طب سنتی ( 61 )
مزاج شناسی ( 61 )
مواد غذایی سالم ( 70 )
مواد غذایی ناسالم ( 72 )
مزاج محل سکونت ( 3 )
نان ( 2 )
نمک ( 5 )
محصولات ( 49 )

آخرین مطالب ارسالی
 

10بیماری نادر و عجیب در دنیا
پرتقال تامسون بر DNA بدن تاثیر داشته و ساختار آن را تغییر می‌دهد
تتراسایکلین به قدرت باروری مردان زیان می رساند و موجب بدتر شدن کار کلیه ها می شود.
سن ابتلا به دیابت در ایران 15سال پایین‌تر از میانگین جهانی است
مواد طبیعی، ناراحتی های استخوانی، مفاصل، اعصاب، یبوست
به خاك سپردن مو و ناخن
ترفند چای!
سرطان زایی چیپس سیب زمینی تأیید شد
درمان دیابت
ضد عفونی آب با لیموترش؟
درمان
تاثیر خوردن آجیل بر چاقی یا لاغری
شروعی بهاری برای نظام طب سنتی
اینترنت مغزمان را نابود می‌كند!
اعتدال مزاج بین اعضاى بدن‏
اتفاق عجیب برای یك نوجوان پس از پیوند عضو
ورم های بدن خبر از بیماریهای كبد می دهد
70 درصد بیماران بستری در تهران شهرستانی هستند
پرونده توقیف ۳۰۰ تن گوشت فاسد منتظر نظر آزمایشگاه است
چند ماده غذایی که باعث تضعیف استخوان می شوند
اشاره قرآن به پس گرفته شدن مواد زاید جنین توسط رحم
فیس‌بوک و اختلالات غذایی
چه‌وقت مسواک نزنیم؟
مصرف کشمش به پایین آوردن فشار خون کمک می کند
ایران کشور پر مصرف در زمینه دارو در دنیا
نفوذ گروه‌هایی خاص کنترل دخانیات را معطل گذاشته است
درمان چاقی و لاغری از دیدگاه مزاج شناسی
روغن هسته انگور و چای سبز باعث کم خونی می شود
شربت زرشک
طرز تهیه ی کباب بختیاری
لیست کامل مطالب ارسال شده

 

نویسندگان
پیوندها
ابر برچسب
بیمار : دکتر گوشم درد میکند
در 2000سال پیش از میلاد:
-بیا این ریشه گیاهی را بخور.
در1000سال پیش از میلاد:
-آن ریشه نجس است.این دعا رابخوان.
در 1850سال پس ازمیلاد:
-آن دعا خرافات است.این معجون را بخور.
در1940سال پس از میلاد:
-آن معجون سمی است.این قرص را بخور.
در 1985سال پس از میلاد:
-آن قرصها موثر نیست.این آنتی بیوتیک را بخور.
در 2000سال پس از میلاد:
- آن آنتی بیوتیکها مواد مصنوعیند.این ریشه گیاهی را بخور!
 

All Right Reserved By tebLine  
استفاده از مطالب طب لاین با ذکر منبع و در جهت احیای فرهنگ تغذیه سالم و سلامت حقیقی بلامانع است

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic